• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Ninjababy

    ★★★½

  • Project Z

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Betrayed

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Canvas

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Diana’s Wedding

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Adverse

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Beware of Children

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Ash Lad: In Search of the Golden Castle

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Amundsen

    ★★½

  • All Must Die

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Quake

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The 12th Man

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½