Sort by

rhonda has logged 269 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
1985

1985

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
After Everything

After Everything

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Newness

Newness

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Necktie

Necktie

2013
×
Edit this entry  
08
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fig Tree

Fig Tree

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spring

Spring

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Little Closer

A Little Closer

2011
×
★½
Edit this entry