Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
02
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stuck

Stuck

2020
×
Edit this entry  
26
The Disappearance of Willie Bingham

The Disappearance of Willie Bingham

2015
×
Edit this entry  
17
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Riddle of Fire

Riddle of Fire

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
National Anthem

National Anthem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
NAGA

NAGA

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aggro Dr1ft

Aggro Dr1ft

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Poolman

Poolman

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Solo

Solo

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Hajjan

Hajjan

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Boy Kills World

Boy Kills World

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
I Don't Know Who You Are

I Don't Know Who You Are

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Edit this entry  
10
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
EO

EO

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fast X

Fast X

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Reality

Reality

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Edit this entry