• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★½

  • Bandar Band

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Dave Not Coming Back

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • New Order

    ★★

  • The Macaluso Sisters

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★

  • The Rose Family

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Landgraves

  • The Decline

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Regret

    ★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★★

  • Jeep Boys

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Goodbye Golovin

    ★★

  • Mafia Inc.

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • SDR

    ★★★

  • I'll End Up in Jail

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½