Sort by

Jon Erik has logged 43 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boiler Room

Boiler Room

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Love God?

The Love God?

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Predators

Predators

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Final Cut

The Final Cut

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ray

Ray

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Virus

Virus

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Edit this entry  
02
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★★
Edit this entry