Sort by

Hank Mardukas 🎟 🎞 has logged 709 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
1985

1985

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pete Holmes: Dirty Clean

Pete Holmes: Dirty Clean

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Made

American Made

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
King Ralph

King Ralph

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Downstairs

The Boy Downstairs

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dundee Project

The Dundee Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Something New

Something New

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Zen Diaries of Garry Shandling

The Zen Diaries of Garry Shandling

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Been So Long

Been So Long

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Edit this entry  
13
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Most Insane Amusement Park Ever

The Most Insane Amusement Park Ever

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry