Sort by

Ronin has logged 29 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Overboard

Overboard

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stir Crazy

Stir Crazy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hollywoodland

Hollywoodland

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brubaker

Brubaker

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry