• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Val

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier