Sort by
  • Halloween Ends

    ★★

  • Hellraiser

    ★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★★

  • Together Together

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Gossamer Folds

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Alice Júnior

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Port Authority

    ★★★

  • Changing the Game

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Beyond The Visible - Hilma af Klint

    ★★½

  • Abe

    ★★

  • Adam

    ★★½

  • Vice

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Quincy

    ★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★

  • J.T. LeRoy

    ★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★