Sort by

Juan has logged 275 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
29
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bird Karma

Bird Karma

2018
×
Edit this entry  
24
Bilby

Bilby

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Age of Sail

Age of Sail

2018
×
Edit this entry  
23
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ricardo Quevedo: Hay gente así

Ricardo Quevedo: Hay gente así

2018
×
Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
La Negociación

La Negociación

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
20
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tuck Me In

Tuck Me In

2014
×
Edit this entry  
19
Eye Myth

Eye Myth

1967
×
Edit this entry  
19
Zig Zag

Zig Zag

1996
×
Edit this entry  
19
The Screamers

The Screamers

2010
×
Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bobby Kennedy for President

Bobby Kennedy for President

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Boomerang

Boomerang

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Talking Funny

Talking Funny

2011
×
Edit this entry  
09
Think Like a Man

Think Like a Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Edit this entry