Sort by
  • The Creator

    ★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • The Killer

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • Strays

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Meg 2: The Trench

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Mafia Mamma

    ★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★★★

  • Renfield

    ★★

  • Air

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Day Shift

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★½

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • Annette

  • Black Widow

    ★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Extraneous Matter Complete Edition

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Voyagers

    ★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★