Sort by

Jaden has logged 22 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghosts of the Abyss

Ghosts of the Abyss

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Capturing Avatar

Capturing Avatar

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Loyal Citizens of Pyongyang in Seoul

Loyal Citizens of Pyongyang in Seoul

2018
×
Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

1929
×
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry