Sort by

Movies are cool has logged 18 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Battleship

Battleship

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry