Sort by

James has logged 30 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stewart Lee: Tornado

Stewart Lee: Tornado

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Five Days at Memorial

Five Days at Memorial

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry