Sort by

Josh has logged 163 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Invictus

Invictus

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jawline

Jawline

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry