James has logged 53 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★½
Edit this entry  
28
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Week Away

A Week Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
22
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Time

Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lucky

Lucky

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Escape

No Escape

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Domino

Domino

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★½
Read the review Edit this entry