• Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Infinite

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Blood Moon

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • A Week Away

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • SAS: Red Notice

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • Tentacles

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • Downfalls High

    ★★★

  • Locked Down

    ★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Banishing

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★