jcicco has logged 24 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maiden

Maiden

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
09
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
One Man Dies a Million Times

One Man Dies a Million Times

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Skin

Skin

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry