• The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • The Making of Jurassic World VelociCoaster

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Antlers

    ★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • LuLaRich

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Il buco

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

  • Malignant

    ★★★

  • C'mon C'mon

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Annette

    ★★½