Sort by

Jordan has logged 26 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry