Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Boyfriend in Sight

Boyfriend in Sight

1954
×
★★★
Edit this entry  
08
Welcome Mr. Marshall!

Welcome Mr. Marshall!

1953
×
Edit this entry  
06
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
One Day

One Day

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dhoom 3

Dhoom 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Antichrist

Antichrist

2009
×
Edit this entry  
02
Dolemite

Dolemite

1975
×
Edit this entry  
31
Beautified Realism: The Making of 'Flowers of Shanghai'

Beautified Realism: The Making of 'Flowers of Shanghai'

2021
×
Edit this entry  
30
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Solecito

Solecito

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love on Delivery

Love on Delivery

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bring Down The Walls

Bring Down The Walls

2020
×
Edit this entry  
24
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Down a Dark Stairwell

Down a Dark Stairwell

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Round

Last Round

1993
×
Edit this entry  
24
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mahjong

Mahjong

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Naranjas

Naranjas

2014
×
Edit this entry  
18
Buenos Aires Zero Degree: The Making of Happy Together

Buenos Aires Zero Degree: The Making of Happy Together

1999
×
Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Weekends

Weekends

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Estrella del Sur

Estrella del Sur

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
Edit this entry  
16
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
Edit this entry  
14
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
The Tender Game

The Tender Game

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
13
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
Edit this entry  
12
Bestia

Bestia

2021
×
Edit this entry  
12
Hasta aquí todo va bien

Hasta aquí todo va bien

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Cats

The Cats

2020
×
Edit this entry  
10
García

García

2010
×
Edit this entry  
10
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Acid Rain

Acid Rain

2019
×
Edit this entry  
09
Long Way North

Long Way North

2015
×
★★★½
Edit this entry