• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Homestay

    ★★

  • The Beauty and the Moody

  • My Dress-Up Darling

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Dormitory

  • Lágrimas de dragón

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★½

  • Hellbound

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Godzilla vs. Hedorah

  • King Of Mukbang

  • Eternals

    ½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ½

  • The Rescue

    ★★★½

  • Leopoldo From the Bar

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • T0-B1

    ★★½

  • Akakiri

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★½

  • The Elder

    ★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • I've Become a Gengar!?

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Hideaki ANNO and Hitoshi MATSUMOTO fireside chat

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • Upcoming Summer

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Blue Bayou

    ★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★½

  • Kakushigoto Theatrical Edition

  • The Worst Person in the World

    ★★★★