Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Swan

The Swan

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
TMNT

TMNT

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Private Parts

Private Parts

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars Rebels: Heroes of Mandalore

Star Wars Rebels: Heroes of Mandalore

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Wars Rebels: Steps Into Shadow

Star Wars Rebels: Steps Into Shadow

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Making 'Toy Story'

Making 'Toy Story'

1995
×
Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
Love Life

Love Life

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Celebrity Escape Room

Celebrity Escape Room

2020
×
Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Somewhere in Queens

Somewhere in Queens

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Star Wars Rebels: The Siege of Lothal

Star Wars Rebels: The Siege of Lothal

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★
Edit this entry