• Prey

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Cherry

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • I Am Lisa

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The Shed

    ★★★½

  • Critters Attack!

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Monstrum

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Dark

    ★★★

  • Mon Mon Mon Monsters

    ★★★★★

  • The Villainess

    ★★★★½

  • Blood Father

    ★★★

  • Turbo Kid

    ★★★★

  • Final Girl

    ★★★½

  • As the Gods Will

    ★★★★

  • Joe

    ★★½