Sort by

JayQ has logged 16 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Royal Wedding

Royal Wedding

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Story of a Three-Day Pass

The Story of a Three-Day Pass

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
Read the review Edit this entry  
12
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry