Sort by

JayQ has logged 125 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Take a Hard Ride

Take a Hard Ride

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valentine

Valentine

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vampires

Vampires

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry