Sort by

JayQ has logged 185 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
02
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Radioland Murders

Radioland Murders

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Read the review Edit this entry  
27
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spring

Spring

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry