Sort by

JayQ has logged 11 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry