Sort by
  • Babylon

    ★★★★½

  • I Am Ruth

    ★★★★

  • Moment of Contact

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • The Walk-In

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★★½

  • Blonde

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★★

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Scream

    ★½

  • The Abominable Snow Baby

    ★★½

  • Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • All My Friends Hate Me

    ★★★

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★★

  • World of Cookie Mueller

    ★★★★

  • Blitzed!

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Clown

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Alien Xmas

    ★★

  • Ruth

    ★★★★

  • Shagbands

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • First Cow: A Place in This World

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Out

    ★★★

  • The AGFA Horror Trailer Show

    ★★★★

  • Lamp Life

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Float

    ★★★½

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

  • The Movies

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½