• Don't Look Up

    ★★★

  • Skylab

    ★★

  • City of Flowers

    ★★★★

  • MIGHTY ROBO V

    ★★★★

  • i get so sad sometimes

    ★★★½

  • It's Raining Frogs Outside

    ★★★★★

  • Henry

  • Encanto

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Fatigued

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • They Who Lurk in Darkness

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Assassins

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Kalel, 15

    ★★★★

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★

  • The Girl and the Gun

    ★★

  • Excuse Me Miss, Miss, Miss

    ★★★½

  • Lola Igna

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Broken Vinyl Record

    ★★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★½

  • Belief as the Light in Darkness

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Bisperas

    ★★

  • Rain

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • One Child Nation

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★