• Awake

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Loyal Citizens of Pyongyang in Seoul

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Lady Bird

  • Gemini

    ★½

  • Get Out

  • Train to Busan

  • Ex Machina

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • Pariah

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inception

  • Rachel Getting Married

    ★★★½

  • Martyrs

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • The Host

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★½

  • Titanic

    ★★★

  • Kiss the Girls

    ★★★

  • Pulp Fiction