Jay has logged 30 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House

House

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boy

The Boy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
05
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry