• Encanto

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Far From the Tree

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Censor

    ★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • The Dry

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Trash

  • Shopping for a New Penis

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The Rental

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Rhubarb

  • Inheritance

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Wave Sounds

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Surge

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½