Sort by

jaydeqt has logged 36 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spice World

Spice World

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cheshire Murders

The Cheshire Murders

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Little

Little

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
She's the Man

She's the Man

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Undress Me

Undress Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pigskin

Pigskin

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Conventional

Conventional

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry