Sort by

jaydeqt has logged 109 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
Read the review Edit this entry  
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Jimmy Timmy Power Hour

Jimmy Timmy Power Hour

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arthur: It's Only Rock 'n' Roll

Arthur: It's Only Rock 'n' Roll

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bratz the Video: Starrin' & Stylin'

Bratz the Video: Starrin' & Stylin'

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Unborn

The Unborn

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
UHF

UHF

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sorority Wars

Sorority Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Family I Had

The Family I Had

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Untold Story of Emmett Louis Till

The Untold Story of Emmett Louis Till

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valentine Road

Valentine Road

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thought Crimes

Thought Crimes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Risky Drinking

Risky Drinking

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Don't Like Mondays

I Don't Like Mondays

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crime After Crime

Crime After Crime

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Witness

The Witness

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tales of the Grim Sleeper

Tales of the Grim Sleeper

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Until Proven Innocent

Until Proven Innocent

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirty John, The Dirty Truth

Dirty John, The Dirty Truth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Visit

The Visit

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry