jaydeqt has logged 629 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
23
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frost Bite

Frost Bite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Disgraced

Disgraced

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Lies

Fantastic Lies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Lorena

Lorena

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Layover

The Layover

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House Party

House Party

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Mountain State: The Rise of Thadland

Blue Mountain State: The Rise of Thadland

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Stomp the Yard

Stomp the Yard

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hancock

Hancock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Recess: All Growed Down

Recess: All Growed Down

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey

Honey

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roll Red Roll

Roll Red Roll

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shadow of Truth

Shadow of Truth

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Creepshow

Creepshow

1982
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Eye

The Eye

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★
Read the review Edit this entry