Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream: The Inside Story

Scream: The Inside Story

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Behind the 'Scream'

Behind the 'Scream'

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skypemare

Skypemare

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
This Dark Thought

This Dark Thought

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Dead Hearts

Dead Hearts

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Night at the Table

A Night at the Table

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Five Course Meal

Five Course Meal

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Sub

The Sub

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Mall

Dead Mall

2020
×
★½
Edit this entry  
11
The Chrysalis

The Chrysalis

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Rule of Three

The Rule of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ignore It

Ignore It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Night Swim

Night Swim

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Hurts

Love Hurts

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
The House That Cried Blood

The House That Cried Blood

2012
×
★½
Edit this entry  
11
Dare

Dare

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
100% Organic

100% Organic

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Piggy

Piggy

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Face Your Fears

Face Your Fears

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lost Ones

The Lost Ones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Captured Bird

The Captured Bird

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Givertaker

Givertaker

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Your Date Is Here

Your Date Is Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Concealer

Concealer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Strange Calm

A Strange Calm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Feed Your Muse

Feed Your Muse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dara

Dara

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deep Breaths

Deep Breaths

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
100.000 Acres of Pine

100.000 Acres of Pine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lonely Host

The Lonely Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Immure

Immure

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Snake Dick

Snake Dick

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Fragile.com

Fragile.com

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Don't Peek

Don't Peek

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
La noria

La noria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
INK

INK

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Haunt

Haunt

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Milk Teeth

Milk Teeth

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Sickness

A Sickness

2020
×
★★★½
Edit this entry