JR has logged 40 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lifeboat

Lifeboat

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Driver Is Red

The Driver Is Red

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
End Game

End Game

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tweet-Tweet

Tweet-Tweet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wishing Box

Wishing Box

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Weekends

Weekends

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Green

Blue Green

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncanny Valley

Uncanny Valley

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tom Jones

Tom Jones

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Detainment

Detainment

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Marguerite

Marguerite

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mother

Mother

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry