• The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Blazes

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Pretend It's a City

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

  • Hunger Ward

  • Mank

    ★★★½

  • Just a Small

  • Divertimento

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • A Nightmare Wakes

  • Mother, Flower

  • Make a Wish

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lata

  • Bench

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Notturno

    ★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Prologue

  • The Gentle Art of Violence

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Borderline Coffee

  • Elle

  • The Stunt Double

  • Black Is King

    ★★★½

  • Mirror

  • Stray

  • Goodnight Death

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

  • Coming Out

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • My Hero

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • Friends Like That

  • Hoss

  • To: Gerard

  • Last Day

  • The Passerby

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • 8:46

  • Artemis Fowl

  • How to Say I Love You at Night

  • Severance

  • For No One

  • Dated

  • Rhubarb

  • Rizo

  • New York New York