Sort by

🎃 Jayla Danae has logged 51 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
X2

X2

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry