Sort by

Jay has logged 272 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★
Edit this entry  
25
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry