Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle's Wish

Annabelle's Wish

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Straight Edge Kegger

Straight Edge Kegger

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Days of the Bagnold Summer

Days of the Bagnold Summer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Annabelle's Wish

Annabelle's Wish

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Annabelle's Wish

Annabelle's Wish

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry