• Halloween Ends

  • The Addams Family 2

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Straight Edge Kegger

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Nun

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Demon House

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • 1922

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★

  • 11.22.63

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Boy

  • Dirty Grandpa

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • 6 Years

    ★★★

  • Paper Towns

    ★★★★

  • The Nightmare

    ★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • Comet

    ★★★

  • The Last Five Years

    ★★★

  • Men, Women & Children

    ★★★

  • Before I Disappear

    ★★★★

  • Annabelle

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★

  • Killer Legends

    ★★★★