• Eternals

  • K-ON! The Movie

    ★★★★★

  • You Killed Me First

    ★★★★★

  • Golgo 13: Queen Bee

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Urusei Yatsura: Lum the Forever

    ★★★★★

  • Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

    ★★★★★

  • Collateral

    ★★½

  • Oliver Stone's Untold History of the United States

    ★★★½

  • Citizenfour

    ★★★

  • A Dying Culture

    ★★★½

  • La Chinoise

    ★★★

  • Moolaadé

    ★★½

  • Ecstasy of the Angels

    ★★½

  • The Happiness of the Katakuris

    ★★

  • The Happening

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Ways of Seeing

    ★★★½