• Clifford the Big Red Dog

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Halloween Kills

  • Dune

  • The Card Counter

  • Old

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Godzilla vs. Kong

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • France Against the Robots

  • Palm Springs

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Acceleration

  • Midway

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

  • Gemini Man

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • 3 from Hell

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • A Dying Culture

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Ride Your Wave

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • Booksmart

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • History is Marching

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • SSSS.GRIDMAN

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Destroyer

  • Climax

  • Support the Girls

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • Combat Obscura

  • The 15:17 to Paris

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • Logan Lucky

  • The Only Living Boy in New York

  • Plutocracy III: Class War

  • Alien: Covenant

  • The Haircut