Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
PLUTO

PLUTO

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster

Monster

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stuck

Stuck

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Timothy

Timothy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hunger

Hunger

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Making of The Walking Dead

The Making of The Walking Dead

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Up

Up

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Extortion

The Extortion

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stay

Stay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry