Sort by

Javier X 🇲🇽 has logged 70 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Box

Black Box

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantasies

Fantasies

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
French Exit

French Exit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
War of Likes

War of Likes

2021
×
Read the review Edit this entry