Sort by

Jasmine has logged 148 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cop Out

Cop Out

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
Edit this entry  
23
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
Edit this entry  
09
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
Edit this entry  
09
Sydney White

Sydney White

2007
×
Edit this entry  
09
She's the Man

She's the Man

2006
×
Edit this entry  
09
The Proposal

The Proposal

2009
×
Edit this entry  
09
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
Edit this entry  
09
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
Edit this entry  
09
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
Edit this entry  
09
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
Edit this entry  
09
Beauty & the Briefcase

Beauty & the Briefcase

2010
×
Edit this entry  
09
The Competition

The Competition

2018
×
Edit this entry  
09
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Rough Night

Rough Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
Read the review Edit this entry