Sort by

Jasmine has logged 211 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas in Mississippi

Christmas in Mississippi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Husband

The Lost Husband

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One for the Money

One for the Money

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
From Prada to Nada

From Prada to Nada

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Antarctica: A Year on Ice

Antarctica: A Year on Ice

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Meru

Meru

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Artist

The Artist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jimmy O. Yang: Good Deal

Jimmy O. Yang: Good Deal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Summer Night

Summer Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry