• A Perfect Pairing

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • Work It

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Feel the Beat

    ★★

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Lost Husband

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Summer Night

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Little Italy

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Competition

    ★★½

  • Christmas in Mississippi

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Home Again

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Rough Night

    ★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½